
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 8.76 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 321
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07084
Ext.Price$0.07084
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07084 | $0.07084 |
| 10 | $0.03542 | $0.35420 |
| 50 | $0.03173 | $1.58650 |
| 100 | $0.02842 | $2.84200 |
| 500 | $0.02468 | $12.34000 |
| 1000 | $0.02144 | $21.44000 |
| 3000 | $0.02045 | $61.35000 |
| 5000 | $0.01950 | $97.50000 |
| 10000 | $0.01833 | $183.30000 |
